KONST / Ramar / Ram 9625409
*
nr 962 5409
Ram
förgylld, ramens innermått: 46x65
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2015
kl 18:22:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 17:06:19
1
100 kr
18/5 18:16:51
2
Vinnande bud
18/5 18:17:54
1
200 kr
18/5 18:17:54
2
(budbetjänt)
18/5 18:19:31
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:28
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:00
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:42
-
3015 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:26
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 962 5409
Ram
förgylld, ramens innermått: 46x65
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 17:06:19 | 1 | 100 kr |
18/5 18:16:51 | 2 | Vinnande bud |
18/5 18:17:54 | 1 | 200 kr |
18/5 18:17:54 | 2 | (budbetjänt) |
18/5 18:19:31 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:28 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:00 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:42 -
3015 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:26